O nás  |   Nabídka  |   Servis  |   Ceníky  |   Projekty  |   Mimosoudní řešení spotřebitelských sporů (ADR)  |  
Servis
Údržba výpočetní techniky
Prodejna:Dolní Hejčínská 36
779 00 OLOMOUC
+420 585 228 777
+420 585 228 772


sajm@sajm.cz

Údržba výpočetní techniky
I počítače nebo tiskárny jsou jen stroje a po nějaké době své práce potřebují údržbu.

V počítači se usazuje prach, protože jeho ventilátory prohánějí vnitřním prostorem běžný vzduch, který obsahuje prachové částečky a různé jiné nečistoty. Ty se usazují především na žebrování chladičů a na stěnách součástí, které stojí v cestě proudícímu vzduchu. Tyto usazeniny způsobují zejména špatný odvod tepla a tím může docházet k přehřívání sestavy a k tuhnutí nebo nesprávné funkci operačního systému.

V tiskárnách dochází k usazování prachu z papíru v mechanice tiskárny, na kolečkách podavače papíru a po celé dráze průchodu papíru. Tento prach může způsobovat prokluzování vodících koleček papírů, špatné natahování papíru z podavače nebo třeba i úplnou nečinnost zařízení z důvodů špatné funkce snímačů polohy papíru, polohy tiskové hlavy atd.

Záložní zdroje UPS obsahují bezúdržbové olověné baterie, u kterých je životnost 2-3 roky v závislosti na četnosti vybíjecích a nabíjecích cyklů. Po této době začínají baterie rychle ztrácet kapacitu uložení energie a v případě výpadku síťového napájení je možné, že UPS nebude schopna udržet systém v chodu po požadovanou dobu. Tím pádem úplně ztrácí svůj význam. Doporučujeme provádět pravidelnou kontrolu stavu baterií a výměnu hned po zjištění ztráty kapacity.

Naše servisní středisko vám nabízí své služby:
Zajistíme odvoz techniky do našeho servisního střediska, kde se mu dostane odborného ošetření od našeho vyškoleného personálu. Při případných výměnách součástí, které jsou nezbytné při vyšším opotřebení zařízení, jsou používány pouze originální náhradní díly, které jsou dováženy přímo od výrobců zařízení. Po provedení údržby vám zařízení opět přivezeme a nainstalujeme.

Ceník údržbářských prací:
Profylaxe PC, vyčištění, nastavení, vyladění výkonu, testování (cena včetně použitých čistících prostředků) 600,-
Profylaxe tiskárny, vyčištění, promazání, testování (cena včetně použitých čistících prostředků) 850,-
Výměna baterií UPS, kalibrace nabíjecích obvodů, formování baterií (v ceně nejsou baterie) 650,-
Copyright © 2006 SAJM COMP, s.r.o. | všechna práva vyhrazena Vyrobilo WSB